• Dzień Pluszowego Misia w klasie 2 c

• Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy 2 c przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Dodatkowo dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawkę książek o misiach, a następnie obejrzały bajkę "Wielka ucieczka misia Yogi".

• Klocki Korbo na zajęciach matematycznych w klasach II i III

• Klocki Korbo nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale także samoczynnie umożliwiają dzieciom obserwowanie wielu zasad mechaniki.

Na zajęciach matematycznych uczniowie klas II i III budowali konstrukcje według własnych pomysłów. Wróciliśmy wspomnieniami do wakacji i mogliśmy zobaczyć zejście na plażę i morze. Powstała także elektrownia, maszyna do przybijania "piątek", a nawet zestaw "2 for U" prosto z McDonald's.

• Kiermasz Słodkości

• Dziś podczas XIII Biegu Niepodległości ulicami Zbuczyna odbył się Kiermasz Słodkości dla naszego kolegi Piotrka Mieścickiego.

W jego organizację włączyło się wiele osób, nie tylko wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Koła Caritas 37. Społeczność naszej szkoły jak zawsze nie zawiodła i okazała wielkie zaangażowanie w pomoc Piotrkowi.

Dziękujemy!

Pomaganie jest fajne ♥

• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne:

wspólna mowa,

wspólna ziemia

i wspólna pamięć.

10 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystąpili uczniowie klas II, IV, VI i VIII pod opieką p. Anny Kondraciuk, p. Edyty Radzikowskiej, p. Natalii Kondraciuk, p. Tomasza Radomyskiego. Dekoracje przygotowała p. Marzena Chromińska.

W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Polskiej niepodległości.

• Wręczenie legitymacji nowym wolontariuszom SKC

• Podczas dzisiejszego uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości opiekunowie Szkolnego Koła Caritas wręczyli legitymacje 26 nowym wolontariuszom SKC. Caritas znaczy MIŁOŚĆ. Wolontariusze!!! Niech wasze RĘCE nie krzywdzą, a niosą pomoc. Niech Wasze SERCA przepełnia miłość do ludzi. Niech z waszych UST płynie mowa budująca. Niech Wasza POSTAWA będzie godna naśladowania. Dobrze, że jesteście!

• Wyjazd uczniów klas V do kina

• 9 listopada klasa 5a i 5b wybrały się do kina na film pt. „Kajtek czarodziej”. Film wzruszajacy, zabawny i pełen magii. Uczniowie chętnie i z zaciekawieniem oglądali seans.

• V Gminny Bieg Przełajowy

• 7 listopada w Dziewulach odbył się V Gminny Bieg Przełajowy. Brali w nim udział nasi uczniowie.

Klasy 1-2: II miejsce zajęła Maria Wierzbicka, III miejsce Natalia Borkowska, Gustaw Sadowski I miejsce, Albert Kowieski III miejsce.

Klasy 3-4: Alicja Kalenik III miejsce, Antek Jasiński I miejsce, Tymoteusz Trojanowski II miejsce.

Klasy 5-6: Leon Sadowski I miejsce.

Klasyfikacja drużynowa w kategorii chłopców: I miejsce. Gratulujemy!

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa.

W naszej szkole ten niezwykły dzień obchodzony był w środę 7 listopada. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-3.

Mogliśmy podziwiać Smerfy, Minionki, Czerwone Kapturki, Królewny oraz wiele innych postaci. Na uczestników czekało wiele atrakcji: pokaz strojów, zabawy i tańce. Jednak największą z nich okazała się niespodzianka w postaci Wiewiórki, która odwiedziła nas dzięki życzliwości KGW „Na obcasach” w Zbuczynie.

•  Powiatowe rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego w szóstkach piłkarskich
          • Powiatowe rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego w szóstkach piłkarskich

• Zakończyły się powiatowe rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego w szóstkach piłkarskich.

Turniej finałowy klas 4-6 odbył się na orliku w Zbuczynie. Reprezentacja naszej szkoły pokazała się z bardzo dobrej strony. W półfinale pokonaliśmy SP Żelków 4:2, a w finale SP Skórzec 2:0. Tym samym wygraliśmy rozgrywki powiatowe i na wiosnę zagramy w rozgrywkach regionalnych.

Reprezentacja kl. 4-6: Sadowski Gustaw, Jasiński Antoni, Jasiński Dominik, Świderski Filip, Orzełowski Paweł, Czarnota Bartek, Izdebski Piotr, Kubak Franek, Sadowski Leon, Chojecki Julian, Kubiak Wojtek i Żółkowski Marcel.

Chłopcy starsi z kl. 7-8 w turnieju finałowym rywalizowali z SP Skórzec i SP Żelków. Po zaciętej walce oba mecze przegrywamy i ostatecznie zajmujemy 4 miejsce w powiecie.

Reprezentacja kl.7-8: Krupski Aleks, Wielgórski Szymon, Kowieski Bartek, Orzyłowski Jan, Krasuski Daniel, Prokurat Jakub, Perka Jakub, Kalicki Szymon, Wielgórski Łukasz i Kędzierski Tomasz.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

• Szkoła pamięta!

• Społeczność naszej szkoły, jak co roku, obejmuje opieką miejsca pamięci na Starym Cmentarzu w Zbuczynie.

Pamiętając o tych, których nie znaliśmy, lecz którym wiele zawdzięczamy, dziękując za ich heroiczną walkę o wolną Polskę, podziwiając ich niezłomne postawy i oddanie życia za nas i dla nas... odwiedziliśmy dziś groby poległych w walkach w czasie I i II wojny światowej.

Jako symbol naszej pamięci złożyliśmy kwiaty z biało-czerwoną wstążką, zapaliliśmy lampki ... a także pomodliliśmy się w intencji naszych lokalnych bohaterów.

Dla uczniów jest to coroczna lekcja tradycji i odpowiedzialności.

• Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" w klasach II-III

• 27 października w Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" w klasach II-III.

W kategorii klas II (tekst z przygotowaniem) Mistrzem Pięknego Czytania została Natalia Borkowska z klasy 2 a.

W kategorii klas II Mistrzem Pięknego Czytania został Mikołaj Chorchos z klasy 2 c.

W kategorii klas III Mistrzem Pięknego Czytania została Klara Buczyńska z klasy 3 a.

Uczniowie biorący udział w konkursie:

Grzegorz Orzełowski - 2 b

Nikodem Buda - 2 c