• Europejski Dzień Języków

• 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który przebiegał w tym roku pod hasłem "10 języków najczęściej używanych na świecie". Już od samego rana, każdy przybywający był witany językową, słodką niespodzianką. Międzynarodową atmosferę w tym dniu zapewnili uczniowie, którzy założyli stroje, charakterystyczne dla różnych zakątków świata. Wzięli oni udział w konkursie, prezentując swoją osobę w języku wybranego państwa. Dużym powodzeniem cieszyła się też szkolna galeria plakatów konkursowych, przedstawiających różne kraje świata. Zwieńczeniem wspólnej międzynarodowej zabawy, było spotkanie społeczności szkolnej, podczas którego, w humorystyczny sposób pokazane zostały korzyści płynące z nauki różnych języków obcych oraz zaprezentowane liczne ciekawostki językowe. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom za wspólną zabawę, jak również Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Nauczyciele języków obcych

• Spotkanie autorskie.

• Dnia 23 września 2022r dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarką, panią Zofią Stanecką. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbuczynie w ramach projektu „6 spotkań autorskich na 6”. Pani Zofia Stanecka jest pisarką książek przeznaczonych dla dzieci. Największą popularność zyskała dzięki cyklowi publikacji, których główną bohaterką jest dziewczynka
            o imieniu Basia. Fabuła książek osnuta jest wokół dziewczynki, która nieustannie uczy się nowych i przydatnych rzeczy. Są to pouczające książki, które sprawią, że dziecko będzie lepiej rozumieć i poznawać otaczający świat. Podczas spotkania autorka w interesujący sposób za pomocą słów i rysunków zaprezentowała dzieciom swoje książki, chętnie odpowiadała na pytania dzieci, zdradziła, skąd czerpie pomysły oraz zachęcała do czytania. Na zakończenie spotkania można było nabyć pamiątkę w postaci książki i wpisanej dedykacji z autografem. Dziękujemy bardzo GBP w Zbuczynie za zaproszenie oraz wspaniałe spotkanie autorskie.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

• Ubezpieczenie grupowe uczniów.

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, informuję, że od 1 września 2022 r. decyzją Rady Rodziców uczniowie naszej szkoły są objęci ubezpieczeniem grupowym przez Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Compensa. Składka roczna wynosi 50 zł, wpłaty proszę dokonać u wychowawcy klasy do 20 września 2022 r. - warunki ubezpieczenia zawiera dołączony załącznik.

Andrzej Chromiński

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie