• IV edycja konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik.
          • IV edycja konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik.

          • Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły Jakub Perka kl. VIIb i Aleksander Olszewski kl. VIIIa wzięło udział w IV edycji konkursu matematyczno-informatycznego #InstaLogik i przeszli wszystkie 3 etapy.

            W konkursie wzięło udział prawie 8909 uczniów z całej Polski, do III etapu doszło 2576 uczestników.

            Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszego rozwoju pasji.

            W przyszłym roku zachęcamy innych uczniów do udziału w konkursie. W pierwszym etapie wzięli udział: Hubert Welgórski kl. IVa, Emil Krasuski Vc i Kamil Tchórzewski Vc.

            #InstaLogik to popularyzatorski konkurs dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line.

            Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

        • Spotkanie z dietetykiem.
          • Spotkanie z dietetykiem.

          • 3 kwietnia klasy I b, I c oraz II a brały udział w spotkaniu z dr Katarzyną Ługowską.

            Pani dietetyk przedstawiła prezentację nt. zasad zdrowego żywienia oraz regularnej aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym. Zdrową żywność powiązała z postaciami z ulubionych bajek najmłodszych.

            Dzieci przez cały czas aktywnie uczestniczyły w zajęciach - po zobaczeniu swoich ulubionych przysmaków musiały ocenić czy jest on zdrowy czy wręcz przeciwnie, pomogły im w tym kolorowe karteczki.

        • Eliminacje szkolne X Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego "Pamięci Jana Pawła II" - klasy I-III.
          • Eliminacje szkolne X Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego "Pamięci Jana Pawła II" - klasy I-III.

          • 3 kwietnia w klasach I-III odbyły się eliminacje szkolne X Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego "Pamięci Jana Pawła II". Zgłosiło się dwudziestu uczniów. Jury wyróżniło recytację Natalii Krypy z kl. III b i Izabeli Borkowskiej z kl. II b.

            Naszą szkołę w grupie wiekowej I-III podczas finału w Mokobodach reprezentować będą: Mikołaj Olejniczak z kl. III c i Wiktor Ługowski z kl. II c.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

          • Stanowisko Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej w obronie dobrego imienia Patrona

          • Stanowisko Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej

            w obronie dobrego imienia Patrona

             

            Od kilku tygodni w przestrzeni publicznej trwa bezprecedensowa kampania medialna, mająca na celu zdyskredytowanie osoby świętego Jana Pawła II, odbieranie mu dobrego imienia i podważanie jego moralnego autorytetu, jakim cieszy się nie tylko w Polsce, ale
            i na całym świecie. Dyskredytacja ta dokonuje się przez wysuwanie zarzutów dotyczących postępowania Jana Pawła II w czasie sprawowania przez niego posługi biskupa krakowskiego. Istotą zarzutów jest oskarżanie go o „tuszowanie” wypadków pedofilii, jakie miały miejsce w czasie, gdy sprawował ten urząd. Treść i forma prezentowanych zarzutów wywołują ogromne zamieszanie w życiu społecznym. W toczących się dyskusjach medialnych historycy i dziennikarze wykazali niezasadność zarzutów: między innymi opieranie się na materiałach wypreparowanych ze źródeł służb specjalnych komunistycznej Polski, wybiórczość i ahistoryczność w ich interpretacji, nierzetelność badawczą, wreszcie – ewidentne przypadki manipulacji. Nie spowodowało to jednak uspokojenia sytuacji.
            Na tej fali pojawiają się postulaty usuwania znaków pamięci  i szacunku społecznego dla Jana Pawła II, niszczenia jego pomników, odbierania ulicom jego imienia, usuwania jego patronatu nad instytucjami społecznymi, w tym nad szkołami.

            Jako przedstawiciele Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej wyrażamy głębokie zaniepokojenie tymi wydarzeniami. Reprezentujemy środowiska lokalne, które
            z całą odpowiedzialnością zdecydowały, że szkoły na naszym terenie będą mieć za swego patrona Jana Pawła II. Były to decyzje, które spotkały się z życzliwością mieszkańców
            i nigdy nie były kwestionowane. Wybór Jana Pawła II na Patrona podyktowany był świadomością tego, że osoba i dzieło Wielkiego Rodaka dobrze posłużą ochronie wartości zarówno ogólnoludzkich, jak i patriotycznych. 

            Niniejszym, wyrażamy protest wobec trudno zrozumiałego procederu odbierania dobrego imienia i podważania autorytetu Patrona naszych szkół. Proceder ten nie ma nic wspólnego z poszukiwaniem i pogłębianiem prawdy o życiu, działaniu, nauczaniu Jana Pawła II. Nie mamy wątpliwości, że niezłomność moralna naszego Patrona była i jest oczywista dla ludzi z pokolenia, które go znało, mogło go słuchać, doświadczać siły jego charakteru.  
            Z pewnością ujawni się ta prawda w rzetelnym, czynionym w duchu  poszukiwania prawdy badaniu jego życia, jego wyborów, decyzji i dokonań.

            Wobec faktu wojny, która toczy się przy granicy naszego kraju, niepokoją wszelkie działania niweczące autorytet naszego Patrona, ponieważ odbierają odwagę, poczucie jedności i dumy narodowej.

            Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań mających na celu pozbawianie młodego pokolenia Polaków autorytetu, jakim jest św. Jan Paweł II. Podkreślamy zdecydowanie, że osoba św. Jana Pawła II jest i będzie dla nas i naszych wychowanków inspiracją oraz wzorem do budowania cywilizacji miłości. Będziemy nadal ukazywać go młodym ludziom jako wzór człowieka, którego niezłomna siła ducha daje odwagę podejmowania niełatwych wyborów.                                              

            W imieniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej

             

                                                                           Małgorzata Szostek

            Przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej

             

        • Eliminacje w mini siatkówce dla klas IV-VI.
          • Eliminacje w mini siatkówce dla klas IV-VI.

          • 30 marca w Skórcu odbyły się eliminacje w mini siatkówce dla klas IV-VI.

            Uczniowie godnie reprezentowali szkołę grając z Białkami, Hołublą, Borkami Kosami, wychodząc z grupy z drugiego miejsca.

            Uczniowie o wejście do finału zagrali na wysokim poziomie wygrywając z Żelkowem 3:2.

            W finale spotkaliśmy się z mocną grupą ze Skórca, z którą przegraliśmy 2:0, tym samym zajmując 2 miejsce w całym turnieju.

        • Spotkanie z Mistrzem Polski w układaniu Kostki Rubika.
          • Spotkanie z Mistrzem Polski w układaniu Kostki Rubika.

          • 27 marca odbyło się spotkanie uczniów z p. Hubertem Firkiem - jest to mistrz Polski w konkurencji clock. Pasjonat układania Kostki Rubika na czas (dwoma rękami, jedną ręką a nawet z zamkniętymi oczami) spotkał się z uczniami klas 0-3 na sali gimnastycznej. Następnie p. Hubert przeprowadził warsztaty z dziećmi w klasach, podczas których uczniowie poznali kilka tajników układania Kostki Rubika.

        • Wiosenny pokaz mody.
          • Wiosenny pokaz mody.

          • W tym roku uczniowie klas II uczcili nadejście wiosny "Wiosennym pokazem mody".

            Chętni uczniowie przygotowali kreacje według własnego pomysłu. W szkole zapanowała prawdziwa wiosenna aura.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

          • Dziś jest nie tylko pierwszy dzień wiosny. 21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
            Wolontariusze Szkolnego Caritas postanowili nagrać piosenkę dla naszych przyjaciół. Tak, przyjaciół. Każdy jest wyjątkowy, nie ważne czy ma o jeden więcej chromosom, czy nie.


            Mała Orkiestra Dni Naszych - "Piosenka o przyjaźni".

        • Pierwszy dzień wiosny.
          • Pierwszy dzień wiosny.

          • 21 marca obchodzony jest Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na spacer z panią Marzanną.
            Tego dnia także jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami, dzieci założyły kolorowe skarpetki niepasujące do pary.

          • eTwinning - projekt z języka niemieckiego.

          • Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy, nad czym pracowaliśmy przez kilka miesięcy podczas lekcji języka niemieckiego … oraz w innych wolniejszych chwilach. 
            Uczniowie klas 7 z grupy projektowej
            : Tomasz Kędzierski, Maja Piekarska, Julia Zdanowska, Wiktoria Jastrzębska, Natalia Borkowska, Maja Marczak, Szymon Kalicki, Jakub Prokurat pod opieką pani Aleksandry Sobczak przygotowali różnorodne aktywności związane ze świętami Bożego Narodzenia.

            Celem projektu były wspólne wirtualne obchody Świąt, poprzez stworzenie łańcucha choinkowego z zadaniami do wykonania podczas lekcji języka niemieckiego. Był to pierwszy taki nasz projekt, kto wie, może nie ostatni… #Corazbliżejświęta #Weihnachtenstehtvordertür #Christmasiscomingsoon

            Zapraszamy do obejrzenia naszych rezultatów.

        • "Bitwa na nakrętki" - odbiór 3.
          • "Bitwa na nakrętki" - odbiór 3.

          • Dziś, 15 marca, przekazaliśmy na ręce Pana Tomasza Skóry 113,7 kg nakrętek. Uczniowie Oddziałów Przedszkolnych zebrali 17,2 kg korków, natomiast uczniowie SP wspólnymi siłami nazbierali 96.5 kg. 
            Włączyliśmy się w akcję charytatywną Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - fundusze pozyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przekazane na realizację jej celów statutowych. 

            Zbieramy:
            1) nakrętki butelek po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.,
            2) zatyczki, korki, przykrywki, dekle,
            3) łyżeczki, miarki np. na mleko, syropy itp.,
            4) opakowania po jajkach-niespodziankach.

            Akcja trwa do 31 maja 2023 r. Działamy dalej!

        • Eliminacje w siatkówce chłopców.
          • Eliminacje w siatkówce chłopców.

          • 14 marca w Skórcu odbyły się eliminacje w siatkówce. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę grając z Seroczynem, Żelkowem, Skórcem oraz Dąbrówką Stany.

        • Modele budowy atomów wykonane przez uczniów klas VII a i VII b.
          • Modele budowy atomów wykonane przez uczniów klas VII a i VII b.

          • Żeby lepiej poznać i wyobrazić sobie atom - podstawowy składnik materii uczniowie klas 7a i 7b wykonali modele budowy wybranych atomów.  Atomy można obserwować przez skaningowy mikroskop tunelowy, ponieważ mają bardzo małe masy i rozmiary. Pomysłowość i wyobraźnia uczniów nie zawiodły.  Efekty pracy możemy podziwiać na wystawie szkolnej. Zapraszamy obok sali 14.

        • Ciekawe zajęcia w klasie III b.
          • Ciekawe zajęcia w klasie III b.

          • Data 8 marca sprawia, że na lekcjach często podejmowane są tematy związane z osiągnięciami i pracą kobiet. Klasa 3 b na zajęciach gościła panią Renatę Wróbel. Mama Lili opowiadała o swojej pracy zawodowej - jest cywilnym pracownikiem służby więziennej oraz pasji, jaką jest wykonywanie makijażu.
            Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi gościa, a potem zadawali jeszcze wiele pytań. Po prelekcji odbyły się ćwiczenia praktyczne w malowaniu konturów twarzy suchymi pastelami. Takie kolorowanie sprawiło dzieciom wiele frajdy. Z kobiecym makijażem wygrały jednak awatary
            .
            To były ciekawe zajęcia!

        • Laboratoria Przyszłości - podsumowanie – luty 2023
          • Laboratoria Przyszłości - podsumowanie – luty 2023

          • Luty był z pewnością miesiącem oczekiwanym przez całą społeczność szkolną ze względu na nadchodzące ferie. Zanim jednak udaliśmy się na wypoczynek miały miejsce istotne wydarzenia w życiu szkoły, które przeprowadzono i udokumentowano z użyciem sprzętu zakupionego w programie Laboratoria Przyszłości.

            Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni na apelu podsumowującym (oddzielna relacja).  Pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników w bibliotece szkolnej.  Ponadto uczniowie klas 3 rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach dodatkowych konstruując pierwsze roboty. Wszyscy zaś mogli bawić się doskonale na balu karnawałowym 9 stycznia.

        • Wyjazd uczniów klas VI do kina na film "Pimi z Krainy Tygrysów".
          • Wyjazd uczniów klas VI do kina na film "Pimi z Krainy Tygrysów".

          • „Pimi z Krainy Tygrysów” to familijny film przygodowy, na który wybrali się uczniowie klas VI z wychowawcami do NovegoKina w Siedlcach. Sympatyczni bohaterowie, piękne widoki, słodki tygrys, element niebezpieczeństwa, ale też chwile wzruszeń i dobry humor - sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w Azji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy!

        • II Szkolny Bieg Tropem Wilczym.
          • II Szkolny Bieg Tropem Wilczym.

          • 1 marca reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w II Szkolnym Biegu Tropem Wilczym.
            Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach Kosach i była to okazja do uczczenia pamięci bohaterów podziemia antykomunistycznego.
            Biegi odbyły się w 2 kategoriach wiekowych : klasy 1-3 biegały na 400m, uczniowie kl. 4-8 dystans 1963m.
            Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony.
            W kategorii starszej Emila Samoćko zdobyła 1 miejsce, Magda Krasuska 3. Wśród chłopców najlepszy okazał się Bartosz Samoćko.
            Naszą szkołę reprezentowali jeszcze Aleksander Ławecki i Tomasz Kędzierski.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

        • Powiatowe rozgrywki w koszykówce chłopców.
          • Powiatowe rozgrywki w koszykówce chłopców.

          • Przed feriami zimowymi reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w powiatowych rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce chłopców. Zagraliśmy w 2 turniejach z podziałem na kategorie wiekowe czyli klasy 4-6 i 7-8.
            Naszymi rywalami były SP Stok Lacki, SP Iganie, SP Żeliszew i SP Białki. Po zaciętych spotkaniach i walce do ostatniej sekundy ostatecznie zajmujemy 4 miejsce.
            Naszą szkołę reprezentowali:
            Klasy 4-6: Kubiak Wojtek, Skup Filip, Chojecki Julian, Kędzierski Michał, Pietrych Wojtek, Szcześniak Olek, Kowieski Bartosz, Orzyłowski Jan, Ławecki Olek, Ignatowicz Gabryś, Dziewulski Miłosz, Krupski Alek i Chromiński Igor.
            Klasy 7-8: Kalicki Szymon, Kędzierski Tomek, Perka Jakub, Wielgórski Łukasz, Ługowski Bartosz, Chromiński Wiktor, Myrcha Piotr, Ratyński Bartosz, Michałowski Adam, Dziewulski Jan, Świderski Hubert, Markiewicz Maciej, Stańczuk Wiktor i Wysokiński Filip.
            Gratulacje dla wszystkich!!!

        • I Międzyszkolne dyktando w języku obcym.
          • I Międzyszkolne dyktando w języku obcym.

          • 1 marca 2023 r. w siedzibie MSCDN w Siedlcach odbyło się I Międzyszkolne dyktando w języku obcym dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:
            język angielski - Maja Piekarska z klasy 7a i Mikołaj Wielogórski z klasy 8a,
            język niemiecki - Julia Lewicka z klasy 8b i Anna Orzełowska z klasy 8b,
            język rosyjski - Denys Savatieiev z klasy 8b.

            Tytuł I Wicemistrza Pisowni Języka Rosyjskiego zdobył Denys Savatieiev.

            Gratulujemy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie
      • 25 641 30 03
      • ul. Jana Pawła II 3 08-106 Zbuczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych